Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
83 posty 24 komentarze

Nowy naczelny Nowego Ekranu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie mogę i nie chcę być obojętny na pozbawianie mojego kraju suwerenności, wyprzedaż majątku narodowego, zaprogramowanej demoralizacji...

 Szanowni Państwo!

Kierując się uznaniem dla patriotycznej roli, jaką pełni „Nowy Ekran”, zdecydowałem się z dniem 1 lutego 2013 r. wejść w skład zespołu redakcyjnego „Nowego Ekranu”. Nazywam się Zbigniew Lipiński. Urodziłem się w Hołobach na Wołyniu w 1943 r. Ukończyłem Wydział Handlu Zagranicznego SGPiS/SGH, uzyskując tytuł magistra ekonomii. Pracowałem w centralach handlu zagranicznego, Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznych, instytucjach Stowarzyszenia PAX (obecnie Civitas Christiana) oraz kilku redakcjach. W dzienniku „Nowy Świat” pełniłem funkcję zastępcy kierownika działu politycznego. W „Słowie Dziennik Katolicki” byłem początkowo kierownikiem działu krajowego, a następnie zastępcą redaktora naczelnego. W tygodniku „Nasza Polska” zostałem sekretarzem redakcji.  Następnie przeszedłem do tygodnika „Myśl Polska”, jako zastępca redaktora naczelnego. Od 2003 r. podjąłem pracę w administracji samorządowej. Najpierw, jako dyrektor Wydziału Organizacyjnego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a następnie, jako zastępca dyrektora Departamentu Ochrony Środowiska w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, jednocześnie zajmowałem się publicystyką. Pisałem i nadal piszę w tygodniku „Myśl Polska”.
Od polowy lat 1980-tych związałem się z Ruchem Narodowym.  Należałem do Stronnictwa Narodowo-Demokratycznego i Stronnictwa Narodowego, będąc we władzach tych partii. W czasie funkcjonowania Obozu Patriotycznego, jako reprezentantowi SND, powierzono mi funkcję rzecznika prasowego. Obecnie jestem p.o. Przewodniczącego Ruchu Ludowo-Narodowego, stanowiącego ideowego spadkobiercę Stronnictwa Narodowego. Ponadto zostałem wybrany do Zarządu Fundacji Narodowej im. Romana Dmowskiego. Działam również w Ruchu Kresowym, gdzie jestem wiceprezesem Kresowego Ruchu Patriotycznego oraz członkiem Komitetu Budowy Pomnika Polaków pomordowanych przez ukraińskie OUN-UPA  w latach 1943 – 1947.  
W swoich publikacjach podejmuję głównie trzy bloki tematyczne: sytuacja polityczna w Polsce, kwestie ekonomiczne, problematyka kresowa. Mojej działalności, w tym publicystycznej, przyświeca dewiza: „Jestem Polakiem, więc obowiązki mam polskie…”, jak to sformułował Roman Dmowski. Nie mogę i nie chcę być obojętny na pozbawianie mojego kraju suwerenności, wyprzedaż majątku narodowego (obecnie już resztek), zaprogramowanej demoralizacji, coraz silniejszego podważania pozycji rodziny, propagowania zboczeń, potwornej korupcji, szalejącego bezrobocia, a tych zjawisk można wypisać całą litanię.
Żonaty, żona – Zofia, dwoje dorosłych dzieci – Bogusław i Marzena.
   
    Odznaczenia: Order „Polonia Mater Nostra Est” nadany przez Społeczną Fundację Pamięci Narodu Polskiego za całokształt publicystyki (2010 r.); Krzyż Pamięci Ofiar Banderowskiego Ludobójstwa za zasługi w upamiętnianiu Polaków pomordowanych przez OUN-UPA (2012 r.).

KOMENTARZE

 • Witam
  Mam nadzieje, że Pana doświadczenie życiowe zapewni stabilny rozwój naszego portalu.
 • @re
  osoba z pięknym życiorysem!

  mam nadzieję na podjęcie w końcu wątku kresowego...

  warto jeszcze dodać że RLN nastawiony jest na współpracę z PiS-em a nie na wzajemne niszczenie się i ośmieszanie...
 • Komu się jeszcze nie poukładały to niech doczyta....
  KR: RLN uchodził za przybudówkę PiS – kandydaci posługujący się szyldem tej partii startowali z list PiS, Ruch popierał kandydaturę Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich – czy jako nowy prezes opowiada się Pan za utrzymaniem tej linii taktycznej partii?


  ZL: W relacjach z inną partią zawsze występują trzy główne opcje: połączenie na tych czy innych zasadach, „paputczika” i partnera. Dwie pierwsze możliwości stanowczo odrzucam. Jeśli chodzi o pierwszą opcję, to z tego co mi wiadomo, PiS nie był zainteresowany w utworzeniu skrzydła narodowego wewnątrz partii, co poniekąd zrozumiałe, zważywszy, że odwołuje się do tradycji piłsudczykowsko-sanacyjnej, która jest nam kompletnie obca, a i wielu bieżących kwestiach mamy odrębne stanowiska.. Wejście do PiS oznaczałoby, że przestalibyśmy być narodowcami, co najwyżej swoje poglądy głosilibyśmy „prywatnie”. To bezsens. Podobnie skutki rodzi opcja druga. Przy zachowaniu odrębności organizacyjnej stalibyśmy się pomagierem innej partii, też rezygnując z głoszenia tych tez i poglądów, które są sprzeczne z założeniami ugrupowania silniejszego. A jeśli chodzi o zapłatę - w gruncie rzeczy chodzi tu o mandaty poselskie - to przy rozliczeniu okazuje się, że miejsca oczywiście są, tyle że „nie biorące” i nie dla wszystkich. Pozostaje więc droga trzecia – samodzielnego budowania własnej siły, czyli długiego marszu, gdzie ważniejsze jest zdobywanie wpływów społecznych niż miejsc w parlamencie. Nie wyklucza to współpracy z innymi ugrupowaniami politycznymi we wszystkim, co wspólne. Jeśli ma to być współpraca partnerska, to musimy posiadać trzy atuty: jasny, klarowny program – czytelny społecznie, liczebność i – wspomniane już przeze mnie – wpływy społeczne. Przywołam tu pozytywne doświadczenia ze współpracy nie istniejącego już SND i Konfederacji Polski Niepodległej. Przy zachowaniu własnych, odrębnych przecież tradycji, potrafiliśmy porozumiewać się w wielu sprawach aktualnych i współdziałać.

  WIECEJ
  http://www.konserwatyzm.pl/artykul/4197/endecja---opozycja-systemowa-rozmowa-ze-zbigniewem-lipinskim
 • Witam Pana
  Czy mógłby pan powiedzieć o zespole redakcyjnym który pan powoła?

  I czy p. Piński nadal będzie prowadził newsy? Dodam, że nie est przez większość użytkowników mile widziany, zwłaszcza, że robi głównie przedruki z GW itp..

  Pozdrawiam
 • Prof.oszołom 04.02.2013 12:48:59
  Jestem zwolennikiem PiSu.

  Czy to oznacza, że nie jestem patriotą?
 • @mnich zarazy 12:54:10
  I ja podtrzymuje opinię Pana! Dział informacyjny prowadzony przez dowolnego brata dowiódł nadto, że prowadzący nie ma wyczucia proporcji, czasu i przyzwoitości. Proszę przeto, aby tę kandydaturę pominięto - o ile w ogóle została zgłoszona.
  A.B.
 • @ Zbigniew Lipiński
  Gratuluje Koledze Prezesowi objęcia zaszczytnej i odpowiedzialnej funkcji. W imieniu całego zespołu redakcyjnego TELEWIZJI NARODOWEJ niniejszym składam wyrazy gorącego aplauzu i silnego poparcia. Podtrzymuje zaproszenie do Berlina - na spotkanie z Polonią, polskimi gast-arbeiterami i Niemcami berlińskimi. Zrobimy super imprezę! :)
 • projekt ustawy - o udziale zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników we wspólnych operacjach lub wspólnych dzia
  http://sejmometr.pl/sejm_druki/2202449
 • projekt ustawy - o udziale zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników we wspólnych operacjach lub wspólnych dzia
  https://www.youtube.com/watch?v=4k9_7I5PgeM
 • @ Zbigniew Lipiński
  Gratuluję odwagi. Miejsce to do ciepłych nie należy. Doświadczenia z dziennikarstwa gazetowego mogą być mało przydatne. Presja braci blogerskiej może być obezwładniająca. Tym bardziej trzeba znaleźć dla tej energii realne zajęcie. Co bym radził to budowa lobbingu obywatelskiego.

  Pozdrawiam i życzę sukcesów
 • @Grażyna Niegowska 12:45:00
  Może trochę szerzej Pani Grażyno? Mój zasób informacji w tej sprawie nie pozwala mi na precyzyjniejsze myślemnie
 • @mnich zarazy 12:55:43
  "Jestem zwolennikiem PiSu.

  Czy to oznacza, że nie jestem patriotą?"

  >>> Ja natomiast jestem zwolennikiem POLSKI, ..proszę sobie samemu odpowiedzieć czy jest Pan patriotą..
 • Bardzo ładnie. Bardzo...
  Jedno pytanie :
  dlaczego "Wolyniak"?

  (Gdyby pisało "Wołyniak" - nie pytałbym).
 • @Grażyna Niegowska 12:45:00
  Mogłaby Pani zdradzić co Pani wyszło po ułożeniu tych klocków? Nieufny jestem...chciałbym wiedziec o nowym naczelnym to co nie napisał o sobie niż to co napisał..
 • zacne pismo
  Myśl Polska to pismo na wysokim poziomie, chyba jedyne, które pisze o real politic - nie licząc paru rusofilów....


  Pozdrawiam
 • Gratulacje!
  Czołem Zbyszku!
  Serdeczne gratulacje i życzenia powodzenia!
  Pozdrawiam -
  Piotr Kolanowski
 • Moje klocki leżą na razie rozsypane przede mną
  Tak mi jakoś dziwnie. Jeżeli pisałem Naczelny, to wiadomo myślałem ŁŁ.

  Co by jednak nie mówić, to papiery na granie w ekstraklasie nowy Pan Naczelny ma, tylko jak będzie grał?

  Mam nadzieję, że na początek nowy Naczelny wyciągnie rękę do tych wszystkich, którzy urażeni odeszli z NE, wielu nie z własnej winy
 • ----------ORZEŁ czy KRZYŻ ????
  http://www.youtube.com/watch?v=RSSIz-0pnCM
 • ludzi wychowanych jeszcze przez przedwojennych nauczycieli potrzebujemy
  jak lekarstwa!
  Nie wiem, jak połączyć rządy autorytetu ze swobodą wypowiedzi blogerskiej tłuszczy, zwłaszcza tej publikującej pod pseudonimem, za parawanem pozoru bezkarności za bluzgi.

  Mądrości życzę!
 • @mnich zarazy 12:54:10
  Tzn. ilu jest za, a ilu przeciw? Mógłbym prosić o jakieś wiarygodne zestawienie?
 • @NE
  Właścicielowi NE gratuluję odwagi w stawianiu na młodych!
 • @unifoto 16:05:13
  Nie wiek jest istotny tylko kompetencje.
 • Gratuluje nominancji na naczelnego redaktora NE
  Gratuluje nominancji na naczelnego redaktora NE i serdecznie pozdrawiam z życzeniem wielu sukcesów.
 • @Wytwórnia Zmian 16:23:16
  Zgadzam się "w pełni" jak powiedziałby klasyk. Panu Zbyszkowi, którego miałem przyjemność poznać osobiście w dawnych czasach w Gorzowie Wlkp. w gabinecie pewnego przewodniczącego życzę wszystkiego najlepszego. Powodzenia z całego serca.
 • Red. naczelny
  Jest mnie niezmiernie miło poznać Pana.
  Rafał Gawroński

  ps. jeżeli Pan chce ocenzurować moje wpisy proszę o wiadomość co jest niezgodne z Pana linią redakcyjną. Jeżeli nie dojdziemy do porozumienia zakończę tutaj publikacje.
 • Panie Lipski
  Czy moze nam Pan przyblizyc kiedy i w jakich okolicznosciach poznal Pan Ryszarda Opare?

  Czy lacza Panow jakiekolwiek relacje biznesowe poza platforma NE?

  Pytam, ze wzgledu na sytuacje powstala tuz przed i juz po odejsciu starego rednacza. Mysle, ze w wyniklych okolicznosciach, portal bedzie musial podwoic swoje wysilki w walce o wiarygodnosc - bez daleko posunietej formy transparentnosci, bedzie to walka skazana na porazke.
 • Jeśli nie zamierza Pan podjąć dyskusji z blogerami,
  nic nie pomoże nawet najlepszy życiorys.

  RedNcz, nie może byż słupem ogłoszeniowym.
 • @ninanonimowa 15:15:38
  dzięki za informację o tej profanacji, symbolu narodowego. Dla tych cudaków liczy się tylko kasa
 • @a1a 13:55:22 Dla jednych Polska, dla drugich partia? Co najwazniejsze?
  "Ja natomiast jestem zwolennikiem POLSKI, ..proszę sobie samemu odpowiedzieć czy jest Pan patriotą.."

  To jest to!
  GDY POLSKA GINIE i za sprawa zdradzieckiej Platformy Obywatelskiej, znikaja cale branze i dzialy gospodarki, korumpowane sa urzedy panstwowe, transport kolejowy PKP, szkolnictwo, sluzba zdrowia,
  system emerytalny, itd. nagle wyskakuje ktos z teza, ze: ZE ZWOLENNIKAMI PILSUDSKIEGO TO SIE NIE BRATAMY!
  TO PO CHOLERE SIE TU MELDUJECIE ROZBIJAKI I WARCHOLY?
  Blizej Wam do Putina i Merkelowej.
 • @Brat Żorża 15:32:53
  Pan rzeczywiście musi być bratem Żorża Ponimirskiego i wariatem, bo z całego tu wymądrzającego się towarzystwa, Pańska mowa najbardziej przypomina tę Żorża Ponimirskiego-wariata. Gratuluję i pozdrawiam.
 • @Piotr Mazurek 17:23:03
  Zbigniew Dionizy Ścibor-Rylski, prezes Zarządu Głównego Związku Powstańców Warszawskich też miał piękną kartę w swoim życiu, a postawił na ..... takiego?
 • Gratulacje
  Witam nowego naczelnego NE życzę wszystkiego najlepszego i mam nadzieję, że wiek, doświadczenie i dobro o Polskę nie wprowadzi dodatkowych podziałów narodowych a tym samym nie umożliwi dalszego rozbioru naszej ojczyzny.
 • @Marek.Lipski 12:22:13
  Panie Marku!
  W Polsce brakuje dobrych mediów. Rozpraszanie się na zbyt wielu frontach jest moim zdaniem szkodliwe, gdyż utrudnia realizację celu głównego: budowę silnych mediów.
  Nowemu Redaktorowi Naczelnemu życzę, by NE pod jego kierownictwem wypłynął na szerokie wody i zyskał stabilną pozycję opiniotwórczego medium.
 • @Skad my to znamy 18:28:51
  spokojnie, co sie tak eksajtujesz?. Dopuki nie wyjaśnią się do końca tzw sprawy niejasne wokół Piłusdzkiego to nie wymagaj od kogoś komu rzeczywiście TYLKO I WYŁĄCZNIE POLSKA LEŻY NA SERCU, by poszedł na jakieś kompromisy, bo chyba o to ci chodzi, żeby znowu były jakieś kompromisy, może znowu jakiś okrągły stół?
  Pis już był i co pokazał? Niech PIS PRZYŁĄCZY SIĘ DO POLSKI A NIE POLSKA DO PISu
 • @Skad my to znamy 18:28:51
  Poczytaj sobie Pana Zygmunta Wrzodaka na temat PISu, to zobaczysz jak im zależy na Polsce.
 • @ninanonimowa 15:15:38
  Zamiast rzeczowej dyskusji zawsze już będziesz jątrzyc? Po co to akurat tutaj wstawiłaś?... tego starego już klipa?
  Zrób sobie może test na wodę święconą, jeżeli sie poparzysz, albo zauważysz jakieś inne nietypowe reakcje, to koniecznie udaj się egzorcysty. Nie jest to jakiś moj żart.
 • @Jan Paweł 20:12:19 Zeby nie macic tematu: Polska, czy partia?
  No to najpierw odpowiedz sobie na pytanie co sie dla Ciebie liczy bardziej: czy Polska , czy partia.
  JESTES POLAK, CZY PARTYJNIAK?
 • do RN
  A co się stało z wpisem Grażyny Niegowskiej z godz. 12.45 ?
  I z Blogiem P.Grażyny? Sama wszystko zlikwidowała, czy została wycięta przez redakcję? Jeśli tak , to z jakiego powodu?
 • @Skad my to znamy 20:28:18
  Czytaj ze zrozumieniem. Ile to jeszcze razy, będą nas wszystkich te poszczególne partie przed wyborami okłamywac?!
  Naiwny jesteś? nie widzisz tego? Życia ci nie straczy na przeskakiwanie po tych wszystkich tworzonych ad hoq "nowych" układach partyjnych, koalicjach, układzikach itd., żeby tylko dostac się do żłobu i to obojetnie jak, byle do żłobu.
  POLSKA, kolego... TYLKO I WYŁACZNIE POLSKA
 • @zadziwiony 20:41:26
  Może sama Pani Grażyna Niegowska, byłaby uprzejma to wyjaśnic. Przynajmniej czy zrobiła to, sama.
 • @zadziwiony 20:41:26
  Byłem chyba ostatnim, który wymienił kilka słów z Panią Grażyną, w notce "Aksamitny bat" nowego naczelnego.
  Pani Grażyna o 12.43 odpowiedziała na mój wpis z godz. 08.01, gzie napisała kilka słów, dlaczego musiała tak, a nie inaczej odpowiedzieć Panu Oparze.
  Tego jej wpisu już nie ma, został po kilku godzinach wycięty. Obawiam się, ze tak jak piszesz zniknął cały jej blog, a ona zmuszona została do odejścia z NE.
  Jeżeli by tak się stało, byłaby to niepowetowana strata dla naszego portalu. Obawiam się, że nowy naczelny nie za dobrze wie, co znaczyła Pani Niegowska dla NE, a opiera się na opinii ludzi, którzy chętnie by się jej z NE pozbyli
 • Dziękuję, że się Pan przedstawił,
  jak czytam, jest Pan osobą godną szacunku,

  jednakże, w przypadku witryny społecznej, jest nie tylko ważne, co pisze redakcja, ale i to, co mogą pospolici autorzy. A ci ostatni nie mają żadnych praw, jak to w kapitaliźmie. Czy ma Pan jakikolwiek wpływ na regulamin i prawa autorów ?
 • @Jan Paweł 21:02:43
  coś mi się wydaje, że "zawieruszyła się" i z tego powodu nie została wyłączona razem z poprzednią redakcją i zrobiono to dopiero gdy się przypomniała. Ale może się mylę i dlatego pytam. A pytam dlatego, że miałem w zakładkach jej kilka ciekawych wpisów i teraz są nie do odzyskania. O ile mnie pamięć nie myli to była bardzo krytyczna wobec Pana Opary i ostatnich wydarzeń więc może to jest powód.
 • Do Redakcji i nowego Naczelnego Pana Zbigniewa Lipińskiego
  Nieładnie się bawicie, jak można było po kliku godzinach wyciąć wszystkie dzisiaj napisane komentarze przez Panią Grażynę Niegowską.

  Dobrze by było, żeby to zostało jak najszybciej wyjaśnione, szczególnie w dniu otwarcia przez nowego Naczelnego portalu
 • @Bogdan 21:10:22
  rozumiem, że zostaną chyba tutaj sami klakierzy i koncesjonowana opozycja. To tez sposób na sukces - tak pokazują ostatnie 23 lata .
 • Witam serdecznie
  Gratuluje objęcia funkcji redaktora naczelnego "Nowego Ekranu"!

  Z narodowym pozdrowieniem

  /-/ Dawid Berezicki
 • @zadziwiony 21:18:18
  Szkoda, bo w taki sposób tracimy wszyscy i ostatecznie traci POLSKA
 • @BGnatowski 21:41:05
  Na szacunek trzeba sobie zasłużyć. Z pewnością medale z przeszłości tego nie zagwarantują. " Po owocach ich poznacie" - wydane w ekspresowym tempie decyzje z eliminacją niektórych nieprzychylnych blogerów są nieco cierpkie. Delikatnie mówiąc.
 • @Berezicki 21:30:46
  Wybierasz się z nami do Berlina w marcu/kwietniu? Zbigniew Lipiński ostatnio (w październiku) tam był i też się wybiera. O ile mu obowiązki redaktora naczelnego NE pozwolą.
  :)
 • --------- szanowny Janie Pawle - i mówisz , żeby mówić ??
  --- 1 zdjęcie CENNIEJSZE od tyś. słów --nieświeży klip ??? bynajmniej !! jest AKTUALNY od 1000 lat !! od czasu NAPAŚCI na nas SŁOWIAN przez CESARSTWO RZYMSKIE / Watykan !!

  -pokaż mi Pan - 2 kraj w Europie , który pozwolił sobie WYRŻNĄĆ ! własną tożsamość ! historię ! państwo ! w imię racji stanu OBCEGO PAŃSTWA !! / watykan /

  --nieświeży clip DOKUMENTUJE !!! prawdziwe oblicze !! rolę kościoła kat. w NISZCZENIU -POLSKOŚCI !!- wynarodowianiu Polaków z dumy narodowej

  --Polak- Polakowi WILKIEM !!! dlaczego nie Bratem ?? jak ma to miejsce !! w każdym Narodzie Europy ! poza ----katolicką Polską

  ZA DUŻĄ ! dzisiaj mamy wiedzę !! aby jak nasi przodkowie dalej dawać się MAMIĆ pasożytom karmiącym się KRWIĄ ! Polaków / Słowian -

  --Katolik NIE JEST ! Patriotą ! a tu o PAŃSTWO !! przecież chodzi !!

  -Polska jest ostatnim bastionem Watykanu w Europie -prędzej czarni pozwolą abyśmy spłynęli krwią !! / WOJNA DOMOWA / aniżeli stali się świeckim państwem !! a tylko takie !! WRESZCIE ! POGODZI ! nas Polaków !! Panie Janie Pawle 2 --- trzeba mieć tego ŚWIADOMOŚĆ !!


  --historia Polski ! sięga tysięcy lat !!! -kto i dlaczego ją ZAKŁAMAŁ ???
  proszę zapoznać się z historią krajów ościennych ! wówczas już ?? byliśmy -ZIELONĄ WYSPĄ tuska ???


  --- WSZYSTKO zostało już powiedziane -PROBLEMEM jest DROGA ! do silnej Polski - a którą to ! MY NARÓD wybierzemy

  --Ojczyzna jest 1 -mamy wybór !! POLSKA
  -------------------------------------------Watykan -- ja wybieram Polskę !
 • Sendecki
  Niestety nie mam czasu kompletnie. Obowiązki wszelkiego rodzaju uniemożliwiają mi takowe wyprawy. Ale dziękuje za pamięć i pozdrawiam!
 • @mnich zarazy 12:55:43
  Będąc zwolennikiem PIS-u i patriotą z całą pewnością jest pan narodowym socjalistą.
 • @gosc hotelowy 17:08:28
  Panie "gosciu hotelowy"! Lipski to był ambasador II RP na Unter den Linden. Józef Lipski herbu Grabie. Ten do którego pan pisze to LIPIŃSKI. Zbigniew.
 • @Skad my to znamy 18:28:51
  PiS to socjalizm w czystej postaci. Bardziej to bractwo na lewo od SLD. Piłsudski to obrzydliwy socjalista w pełnej krasie. Stchórzył, złożył pisemną dymisję Witosowi i uciekł do kochanki (żona żyła) mieszkającej z dzieckiem w majątku rodziców Wieniawy w Bobowej k. Gorlic. Wrócił po wszystkim. Zwycięzcę Bitwy Warszawskiej Rozwadowskiego kazał otruć. Paskudna kreatura.
 • @BGnatowski 22:06:28
  Panią Grażynę Niegowską, jednego z najbardziej merytorycznych i cennych blogerów. Jej blogu i jej wypowiedzi z dnia dzisiejszego po prostu nie ma.
 • @ninanonimowa 21:51:54
  Znasz takie powiedzenie BEZ BOGA ANI DO PROGA...? Polska/Słowianie jak najbardziej mają parętysiącletnią historię, jednak Rzeczpospolita ma także Tradycję Chrześcijańską. I to nie podbił nas żaden Watykan a po prostu Miszko I przyjał dla Nas Wszystkich Chrzest. Chrzest jak byc może wiesz, zdejmuje Grzech Pierworodny wszelkiego pogaństwa. Jezus Chrystus został nam tu na Ziemię przysłany aby te wszystkie pogaństwa, buddyzmy, hinduizmy itd... UPOZRĄDKOWAC. To że Chrystus był tutaj na Ziemi, został ukrzyżowany, pogrzebamy i zmartwychwatał... nie ulega najmniejszej wątpliwości. Potwierdzili to już naukowcy. To że dla takich jak ty (Niewiernych Tomaszów), pozostawił Ślady swojego pobytu na Ziemi a także to że za Jego sprawą dokonują się Cuda, jak chociażby Ten ostatni w Polsce (w Sokółce), też chyba nie ulega już wątpliowści (jedź do Sokółki jak nie wierzysz)... NASZA POLSKA HISTORIA NAZNACZONA JEST TAKĄ CUDOWNĄ TRADYCJĄ. Z drugiej strony chyba nie jest juz tajemnicą że niestety Sztan zakradł się do Watykanu - Apostolskiego Dziedzictwa, Chrystusowego Kościoła Powszechnego. Więc to co ty próbujesz tu na tym blogu robic nie jest próbą naprawy Watykanu a tylko i wyłącznie dokładanie sie do Jego zniszczenia.... Wiesz o tym że będziesz z tego rozliczna...
 • @antares 22:18:45
  Właśnie o tym (i innych cięzkich grzechach, jak np Zamach Majowy) chcą Piułsudczycy, by cała Polska zapomniała a tym samym zaprzeczyła swojej Chrześcijańskiej Tradycji opartej na Dekalogu.
  Na zbrodni i innych grzechach budowac swoją Polaków Tożsamośc?
  Chyba nie tędy droga... Po prostu to się bez BEZ BOGA TO SIE NIE UDA!!!
 • @Jan Paweł 20:56:08
  Masz rację, bo najczęściej są to ruchy pozorne mające na celu uspokojenie zniecierpliwionych rodaków.
  Bo to się kiedyś jeszcze za komuny nazywało REORGANIZACJA. Zawsze znajdowało zastosowanie to słowo gdy pojawiały się jakieś trudności, czy to polityczne, czy to ekonomiczne. A na czym to polegało? Józek znający się na rolnictwie przechodził do resortu zdrowia, Gienek z resortu zdrowia przechodził do rolnictwa, Zbyszek z resortu przemysłu przechodził do kultury, a Marian z kultury przenoszony był do przemysłu itd. Zmiany były widoczne, ludzie uspokojeni i gra muzyka! Ponieważ słowo się zużyło zastąpiono je innym - TRANSFORMACJA, brzmi lepiej, ale czy zmieniło się wiele? Czy środki produkcji (wg nazewnictwa opartego na ekonomii socjalizmu), bo dziś to są środki pracy (po transformacji) zmieniły tak naprawdę właścicieli? No bo kto ma środki produkcji ten ma władzę, już Marks wpadł na to wcześniej. A przecież nie było narodowego programu uwłaszczeniowego dla Polaków, którzy jak by nie było te środki wypracowali przez pokolenia, więc kto ma władzę? A co się zmieniło w tzw karuzeli stanowisk? Czy dziś Felek nie zastępuje Mańka, a Rysiek Franka? I nie jest ważnej jakiej kto jest profesji, przecież wszędzie się nadaje, co wyraźnie widać po stanie Państwa i jego struktur.
  Taka właśnie reorganizacja zwykle dokonywana jest przed wyborami, by pokazać, że coś się jednak zmienia. A ten świat koterii, partyjek i układzików jest taki sam i ma się znakomicie w przeciwieństwie do nas zwykłych obywateli.
  Gdy słyszę słowo reorganizacja i inne podobne to zawsze przypomina mi się pewna historia o bacy idącego ścieżką pośród strzelistych smreków i niosącego na plecach worek. Ten, że baca przystawał co 200m, zdejmował worek z pleców, zakręcił nim kilka razy nad głową, ponownie wrzucał na plecy i podążał dalej. Z tyłu szedł turysta i z zaciekawieniem obserwował te bacowe zachowania, w końcu nie wytrzymał, podszedł do bacy pytając:
  - powiedzcie mi baco czemu to tak kręcicie tym workiem co jakiś czas?
  - ano widzicie panocku, jo w tym worku mom koty i jak cuję, ze mnie drapią po plecach to im co jakiś czas robię reorganizację i mam znowu trochę spokoju.
  I tak to trwa, koty mają siedzieć w worku, a jak są zbyt niespokojne to im się od czasu do czasu zakręci workiem i tak do następnych wyborów.
 • @antares 22:18:45
  Gdzie kolega zdobyl takie wiadomości? czy to byla Trybuna Ludu?
  http://www.youtube.com/watch?v=NvEz-W_HhSg
 • @zadziwiony 13:47:50
  gdzie się podział wpis Pani Grażyny?
  Czy tylko ja go nie widzę?

  Cenzor proszony o nie kasowanie wpisów....
 • @antares 22:09:17
  Racja. Dziekuje za poprawienie mnie.
 • @administracja
  http://interesariusz.nowyekran.pl/post/87203,nowe-sposoby-dyskredytacji-autorow-na-ne
 • Panie redaktorze naczelny
  A czy PiS i Jarosław Kaczyński wedle nowej redakcji starego Ekranu to good czy no good?
 • @Zbigniew Lipiński
  .
  Jestem zwolennikiem gratulacji po konkretnych dokonaniach, co prowadzi do pytania:

  -czy zlikwiduje Pan AREOPAG?
 • @Bogdan 21:19:43
  Nie tylko Grażyny Niegowskiej - moje też i to po Pana wypowiedzi, a dot. Opary i niesłusznie zbanowanego drhumora krytykującego właśnie R.O.

  Opara potrzebuje klakierów, a nie patriotów, bo sam nim nie jest!
  Doświadczony człowiek słucha mądrych i odważnych, słabeusz likwiduje ich!
  Drhumor to m.in.: nauczyciel, socjolog, politolog, oficer represjonowany za poglądy i jego działalność- człowiek mający wiedzę i doświadczenie ! To dysydent za komuny i dziś, a takich trzeba szanować, a nie tych którzy się tylko nazywają patriotami, nie mają programu naprawy Rzeczpospolitej, a jedynie marzących o swojej karierze
  Teraz każdy tekst zapiszę, aby udowodnić, że był!
  Pozdrawiam!
 • Dzień dobry
  Ja jestem z Krakowa, ale śp. mama z majątku Kogutówka z okolic Skały Podolskiej. Pisuję o edukacji przez całe życie, co może nam się przydać.

  Powodzenia :)
 • @ulak-U.Krzyżanowska 07:11:48
  Na temat zbanowania Drhumora wypowiadałem się już kilka razy, podobnie jak Pani, było wtedy na ten temat kilka notek i wielu w jego obronie. I co to dało? Nic!
  Niedobrze się dzieje, że już pierwszego dnia, w pierwszych wpisach nowego naczelnego banuje się komentarze, które są zgodne z regulaminem, a oraz wycina się blogi najlepszych blogerów, którzy poza krytyką byłego kierownictwa NE, niczego nieprawego nie pisali.

  Jest jeszcze jedna możliwość, że niektórzy blogerzy, w tym Pani Grażyna Niegowska, po rozmowie z nowym kierownictwem, sami zlikwidowali swoje blogi, nie widząc żadnych możliwość ma współpracę po nowym rozdaniu.
  Pozdrawiam
 • @Edward Snopek 00:13:00
  Kolego, trzeba szukac prawdy historycznej a nie budowac tożsamości na legendach, bo taka droga prowadzi do nikąd. Jest wiele jeszcze kart Piułsudzkiego do wyjasnienia. Zaś Zamach Majowy, wg mnie juz całkiem dyskwalifikuje Piułsudzkiego, bo wg mnie jest to coś takiego jak obecnie Smoleńsk. Nie tędy droga w Kraju Chrześcijańskim, bo wystepujac przeciw Dekalogowi, Przywódcy wystawiają Kraj na działanie Szatana i tak się niestety stało.
 • @Bogdan 07:49:53
  Dziękuję Panie Bogdanie za odpowiedź, bo ja tylko 2 razy spotkałam p. Zbigniewa Grzymskiego broniącego drhumora pisząc o jego "nieskazitelnych wpisach"!

  Zrozumiałam teraz czemu tak ŁŁ i R.O. znienawidzili drhumora:
  ŁŁ - za to , że zarzucał mu nieudolność w kierowaniu pracą (a nawet brak jej) i wulgaryzm (a szczyt to ok.10 dni: "całujcie mnie wszyscy w2 d..."
  a R.O. - za krytykę jego konfabulacji, a brak patriotyzmu
  - wypowiedź drhumora zgodną z byłego oficera kw detektywamjarzyńskiego, żadnego oficera nie puszczono na Zachód jeśli nie wspołpracował, a p. Krzysiak dodał, że chyba że dostał takie polecenie!
  - no i to ,że drhumor proponował te 2listy wrogów i przyjaCIÓŁ WIĘKSZOŚCI Narodu Polskiego, a to chyba godziło w jego koncepcje wyborcze i dlatego musiał zostać zbanowany !

  Jestem ciekawa, co zrobi p. R.O. - rzekomy patriota, humanista jeśli drhumor poda go do sądu za oczernianie go - teksty nie zginęły!

  Pozdrawiam Pan i tych wszystkich, którzy jak Pan napisał występowali w jego obronie.

  Pan Krzysiak jest wiekiem starszy ok. 1o lat od R.P. i w dniu 17.02.br
  ukończy 72 lata, to pan R.O. powinien pomyśleć, czy nie lepiej tu publicznie przeprosić p. Krzysiaka przed tymi urodzinami, czy też przeżyć dodatkowy skandal po ZAMIESZANIU Z NE I SWOIMI WSPŁÓPRACOWNKAMI ...
 • @ulak-U.Krzyżanowska 08:29:25
  Zachęcam do ostrożności w przypadku dysydentów. Michnik, Kuroń, Geremek itd także byli dysydentami.
 • @ulak-U.Krzyżanowska 08:29:25
  Właśnie niedawno, wpólnie z także byłym dysydentem, rozmawialiśmy, jak to wszyscy doprowadziliśmy do tego że Polska pozostała z ręką w nocniku... Oddaliśmy za bezcen (podobno za ok 1-2% wartości), majątek wart 1bln zł i zadłużyliśmy Polskę na ok 1bln...
  To tyle o dysydentach...
 • @Jan Paweł 08:51:45
  Nie wiem z kim Pan rozmawiał, ale na pewno nie z drhumorem-F.Krzysiakiem, bo on był i jest obecnie dysydentem! Nawet to, że go stąd usunięto świadczy źle o NE, a nie o nim!

  Pan prawdopodobnie rozmawiał z jakimś "Bolkiem"- szują, która grała opozycjonistę będąc wśród działaczy "S", a w rzeczywistości współpracowała ze służbami spec.

  Dlatego niech Pan waży swoje słowa, bo ja po tym co Pan tu napisał, uważam, że Pan ZERO wie o drhumorze - dysydencie za komuny i dziś, i że jest Pan chłoptasiem-dyletantem, chcącym grać znawcę i nie zasługującym na takiego nicka.

  Niech Pan się 10 razy zastanowi, by się nie kompromitować!
 • @Petrokles 14:26:21
  Piotrze,
  Dziękuję bardzo, nareszcie się odezwałeś (po ilu to latach?). Zadzwoń do mnie, może porozmawiamy o współpracy.
  Pozdrawiam -
  Lipiński
 • @gosc hotelowy 17:08:28
  Witam,
  Przede wszystkim nazywam się nie Lipski, ale Lipiński. O ile to Pana interesuje, nie łączyły ani nie łączą mnie z Panem Oparą żadne związki biznesowe, ale bliskość poglądów na zasadnicze sprawy polskie. Jeśli chodzi o wiarygodność portalu uważam to za swoje naczelne i stałe zadanie.
  Pozdrawiam -
  Lipiński
 • @Jan Paweł 08:51:45
  Właśnie niedawno, wpólnie z także byłym dysydentem, rozmawialiśmy, jak to wszyscy doprowadziliśmy do tego że Polska pozostała z ręką w nocniku... Oddaliśmy za bezcen (podobno za ok 1-2% wartości), majątek wart 1bln zł i zadłużyliśmy Polskę na ok 1bln...
  To tyle o dysydentach...

  >>> znamienne i trafne.
 • @Matthew 18:22:45
  Dziękuję za słowa nadziei. Chociaż morze jest ciągle burzliwe, a niektórzy robią wszystko, aby fale nas zalały, nie damy się. co zależy nie tylko od kapitana lecz i załogi.
  Pozdrawiam -
  Lipiński
 • @a1a 10:53:37
  Znamienne: bez rozumu !
  Trafne : kulą w płot !

  @Jan Paweł 08:51:45
  Nie wiem z kim Pan rozmawiał, ale na pewno nie z drhumorem-F.Krzysiakiem, bo on był i jest obecnie dysydentem! Nawet to, że go stąd usunięto świadczy źle o NE, a nie o nim!

  Pan prawdopodobnie rozmawiał z jakimś "Bolkiem"- szują, która grała opozycjonistę będąc wśród działaczy "S", a w rzeczywistości współpracowała ze służbami spec.

  Dlatego niech Pan waży swoje słowa, bo ja po tym co Pan tu napisał, uważam, że Pan ZERO wie o drhumorze - dysydencie za komuny i dziś, i że jest Pan chłoptasiem-dyletantem, chcącym grać znawcę i nie zasługującym na takiego nicka.

  Niech Pan się 10 razy zastanowi, by się nie kompromitować

  a 1 a - radzę wrócić się do przedszkola parafialnego razem Jasiem Pawełkiem !
 • @night rat 21:18:17
  Jako kresowianin jestem otwarty na tę tematykę. Zresztą kwestia Kresów jest częścią Sprawy Polskiej, której służy Nowy Ekran. Czekam na propozycje publikacji.
  Serdecznie pozdrawiam -
  Lipiński
 • @ulak-U.Krzyżanowska 10:22:22
  "Pan ZERO wie o drhumorze - dysydencie za komuny i dziś, i że jest Pan chłoptasiem-dyletantem, chcącym grać znawcę i nie zasługującym na takiego nicka."

  Dokładnie tak jest jak Pani napisała!! Czytam Jana Pawła już od dłuższego czasu i z dużym prawdopodobieństwem mogę zaryzykowć że jest to jeszcze jeden zadaniowany doopek WSIowej prowinencji lub coś w tym rodzaju..Sam nick tegoż jegomościa świadczy o tupecie charakterystycznym ludziom o złych intencjach..
 • @BGnatowski 21:41:05
  Szanowny Panie,
  Poparcie przy podjęciu tak poważnego wyzwania jest bardzo cenne dla mnie i dziękuję za te słowa. Dziękuję również za obietnicę modlitwy i o nią proszę.
  Serdeczni pozdrawiam -
  Zbigniew LIpiński
 • @antysowiet 05:36:11
  Tej sprawy nie da się załatwić słowami "good" lub "bad". Problem zawiera się w zupełnie innym pytaniu: czy obecnie funkcjonujące partie establishmentu mają rację bytu z punktu widzenia interesów polskich czy nie. A to już kwestia na obszerną dyskusję.
  Pozdrawiam
  Lipiński
 • @Marek.Lipski 12:22:13 Partie to mafie
  Pan widzę panie marku bez partii to chyba sobie życia nie wyobraża?Niech pan wyłuska z domowego budżetu 20 zł i kupi książke Krzysztofa Juliana Wojtasa pt CYWILIZACJA POLSKA to może pan zrozumie że jak jeszcze na swiecie o partiach nikt nie myslał to Polska była potęgą .Pozdrawiam Stefan Dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA New York stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com
 • @mnich zarazy 12:55:43 Głupcy też bywali patriotami
  Ależ skąd ,każdy może uważać sie za patriotę .Nikt nikomu nie zabrania w Polsce nazywanie siebie patriotą tylko co z tego wynika dla Polski? Tylko popierając PiS niech ma panna uwadze że to Prezydent Lech Kacyński podpisał Traktatw lizbonie który pozbawił nas suwerennosci (za co zresztą poniósł zasłużona karę) Proszę sprawdzic imienne głosowanie posłów z PiSu w sprawie ratyfikowania tego traktatu przez polski knesejm .Stefan Dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy York stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com
 • @Gawronski Rafzen 17:04:58 Rafał AgentemSB
  Niech panuważa na rafała gawrońskiego bo może kiedys oskarżyć pana o współpracę z SB tak jak mnie oskarżył w czasie wyborów na prezydenta Tarnowa.Nie dociekam czy jest chory psychicznie czy mu ktos za to zapłacił ale fakt jestfaktem.Stefan Dembowski Nowy York Stowarzyszenie Demokracja USA stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com PS.wpisując w gogle wybory samorządowe w Tarnowie Stefan Dembowski można obejrzeć film pt .Partie to mafie który to film za moje pieniądze Rafał realizował
 • @Zbigniew Lipiński 11:58:34
  A oczym chce pan dyskutować?Proszę przeanalizować ostatnie 23lata .Naprawde pana nie rozumiem.Czytał pan książkę Krzysztofa Juliana Wojtasa pt Cywilizacja Polska?Proszę przeczytać i zaprosić nas do red NE do dyskusji na temat tez zawartych w tej książce wtedy uznam że ma pan dobrą wolę.Z pozdrowieniami z za Oceanu Stefan Michał Dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA New York stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com
 • Nie uważa Pan za celowe uruchomienie zakładki na stronie głównej:
  POMYSŁY NA UATRAKCYJNIENIE NOWEGO EKRANU?
 • @mnich zarazy 12:54:10
  Pan Piński również bedzie mogł zamieszczać newsy.
  Lipiński
 • @mąż stana 14:30:54
  -:))))))))))))))))
  No bo mam taki pomysł, na superautopromocję i jeszcze zarabiamy na tym..
  Ale gdzie zlożyć?
 • @mąż stana 14:36:28
  Ja się na tym zupełnie nie rozumiem...
  I może dzięki temu mało mnie to stresuje.
  W toto lotka nie gram, bo na "drapanym" - mi nie zależy.
  Inni muszą CHCIEĆ mi zapłacić.
  Wtedy biorę. Wtedy mam frajdę (i korzyść)...
  Pozdrawiam
 • @mąż stana 15:05:23
  Oczywiście do czasu decyzji o ewentualnym wykorzystaniu treści musiałyby być tajne dla czytelników.
 • @Marek.Lipski 15:16:37
  Ewolucja zamiast rewolucji. Program i w Polsce można wiele
  zmienić i zadbać o nastepne pokolenie, o dzieci, młodzież.
  ================================
  No chyba Pan przegina...
  Ewolucja w U€????
  W którą stronę?... moralną?!?!?!?

  Za komuny byli tacy wynalazcy, by wejść do PZPRa i "rozsadzić ją od środka. Skończyli, jak skończyli... Sam Pan widzi.
 • @Zbigniew Lipiński 14:27:52
  mocno Pan zaczął Panie Lipiński. Odpowiedział Pan na pytania , które Panu pasowały, a Ci którzy zadają niewygodne, to zapewne Ci wichrzyciele, co to przeciw Polsce występują i nie warci są uwagi. Tak trzymać Panie RN.
  Zadałem z kilku innymi blogerami pytanie jaki był powód wyrzucenia Grażyny Niegowskiej. Jeśli nie potrafi Pan na tak proste pytanie odpowiedzieć tzn, że tak prostego pytania Pan nie rozumie. Ta robota Pana przerośnie, drogi Panie.
 • @ulak-U.Krzyżanowska 11:08:22
  proszę panią, wypuścilismy sie na szerokie wody z misją dekomuniazcji świata, który nas podpuścił i ciężko za to zapłaciliśmy. Co mi z tego że jestem "wolny"?, co z tego przyszło tym wszystkim młodym ludziom którym odebrano szkoły, miejsca pracy i ich przyszłośc?, co z tego przyszło emerytom którym odebrano służbę zdrowia i sukcesywnie odbiera się wartośc ich emerytur?, co z tej "wolności" ma Polska?
  Proszę panią, sami na własne zyczenie wpędziliśmy sie w okupację bez bagnetów. Bez obcych czołgów oddalismy wszystko czego My Polacy dorobiliśmy się a sami oddaliśmy się w feudalną niewolę. Jeżeli pani czuje się wolna, to gratuluję głębokiego snu.
 • @antares 22:18:45
  J.Pilsudskiego zostawmy historii, tym bardziej, ze jak widac, jego pamiec dzieli nie laczy prawice.
  Piszesz:"PiS to socjalizm w czystej postaci." Wiec co z tego, kiedy jest to najwieksza partia opozycyjna do niszczacej koalicji. Bardziej przeszkadza Ci ta nazwa, czy tez bardziej przejmujesz sie ratowaniem Polski?
  No, jakze tam z Toba?
 • @Jan Paweł 20:56:08
  Dla wyjasnienia, - to co napisales:
  "Życia ci nie straczy na przeskakiwanie po tych wszystkich tworzonych ad hoq "nowych" układach partyjnych, koalicjach, układzikach itd., żeby tylko dostac się do żłobu i to obojetnie jak, byle do żłobu."

  - akurat mnie nie dotyczy, czyli dotyczy w 0%.
  Nie naleze do zadnej partii i nikomu nie sluze. Jestem Wolnym czlowiekiem i mowie co uwazam za potrzebne bez wypelniania obowiazkow partyjnych. Zrozumiano?
  Nie jestem tez zindoktrynowany przez Liberalow, Globalistow,
  Zielonych, Socjalistow, Komunistow, POstkomunistow,
  Palikociarni, sekciarstwa, masonerii, czy innego dziadostwa.
  Nie sluze tez za pieniadze. Prosze wiec mnie nie wpisywac na sile
  do PiSu.
  Tobie zas radze sie rozejrzyc dookola i zaczac liczyc z kim bedziesz ratowal te Polske, jesli w ogole zamierzasz ja ratowac, a nie tylko
  mlec jezykiem i dzielic ze wzgledu na przynaleznosc, itp.
  Polske trzeba ratowac z kazdym, kto sie uwaza za Polaka
  i sprawe Polski stawia wyzej niz reszte swoich orientacji.
  Pozdrawiam
 • @Jan Paweł 19:02:52
  W takim razie, zgoda.
  A gdy u nas zgoda, wtedy Pan Bog reke poda.
 • @Skad my to znamy 18:37:32
  No cóż mogę tylko pogratulowac tego poczucia wolności. Ktoś kiedys powiedział, że: Nie ma większego zniewolenia od tego, gdy ktoś myśli że jest wolnym (to tylko tak na marginesie). Zaś a propos ratowania Polski, to jak najbardziej, każdemu kto chce ratowac Polskę, powinno byc z każdym po drodze, kto chce ratowac... Polskę. Tylko problem polega na tym, że nie wszyscy którzy mówią o Polsce, mają to samo na myśli. Więc należałoby zacząc od definicji Polski- Rzeczpospolitej, Kraju słowiańskiego, który przyjął w 966 roku za sprawą Mieszka I, Chrzest i od tego czasu ku Chwale Pana Boga, jest Krajem Chrześcijańskim należacym do bezpośredniego Apostolskiego Dziedzictwa Chrystusowego Kościoła Powszechnego.
  I to jest ta WARTOŚC PODSTAWOWA, to jest BAZĄ PAŃSTWOWOŚCI RZECZYPOSPOLITEJ. Dopuki poszczególni Władcy Polski szanowali tą Wartośc, doputy Rzeczpospolita obfitowała Łaskami Bożymi Kraju winem i miodem płynącego. Potwierdziła to w roku 1610 w objawieniu we Włoszech, Matka Boska, wybierając Polskę na swoje Królestwo. Więc to właśnie ta WARTOŚC powinna byc tym wyznacznikiem każdego kto chce ratowac Polskę a nie np Unię Eurpejską, albo inne kraje.
 • @Skad my to znamy 19:59:44
  Zgoda:-)
 • @Jan Paweł 18:06:23
  Posłuchaj dzieciaku z parafialnej szkółki z zabitej wsi i tam sobie szukaj partnerów!
  A jak jesteś głupio mądry to nie mieszaj się do dorosłych! Zobacz jak dokładnie ocenia Cię antysowiet:
  @ulak-U.Krzyżanowska 10:22:22
  "Pan ZERO wie o drhumorze - dysydencie za komuny i dziś, i że jest Pan chłoptasiem-dyletantem, chcącym grać znawcę i nie zasługującym na takiego nicka."

  Dokładnie tak jest jak Pani napisała!! Czytam Jana Pawła już od dłuższego czasu i z dużym prawdopodobieństwem mogę zaryzykowć że jest to jeszcze jeden zadaniowany doopek WSIowej prowinencji lub coś w tym rodzaju..Sam nick tegoż jegomościa świadczy o tupecie charakterystycznym ludziom o złych intencjach..

  antysowiet 05.02.2013 11:22:48
  Zatem Jasiu-Pawle-trucicielu nie zawracaj głowy poważnym ludziom, pisząc swoje bzdury.
 • A poszli wy wszyscy redaktory vpisdu
  Bardzo fajny ma pan medal, panie Lipiński. Ja też bym taki chciał, bo u mnie pod szyją łysawo i zimą pod mundur wiatr na oskrzela podwiewa. Jak dobrze pójdzie, to w przyszłym roku nadadzą mi z automatu brązową blachę "W Służbie Ojczyzny", ale medal ten nosi się na klacie, a nie na szyji no i nie jest on taki gustowny i reprezentacyjny, jak ten pański.

  Ale tak mi się cuś wydaje, że wy, cywile, dekorujecie się jak te choinki, a my tutaj, na służbie liniowej, dupy musimy za was nadstawiać i całą tak zwaną robotę u podstaw sami wykowywać. A gdy żołnierz pokrzepić się wolnym słowem czasem potrzebuje, to się okazuje, że mu gazetkę zamknęli, bo jakiś redaktor kasę podpiździł. I co ja mam teraz chłopakom na jednostce powiedzieć? Redaktor Łażący wycofał się na tyły i nastał teraz w ramach backupu nowy pismak, z fajnym medalem. Obawiam się, że nie mamy zaufania do pana, panie Lipiński. Był pan w wojsku chociaż?
 • @Pan podporucznik 21:22:28
  może u kumpla na przysiędze.
 • @ulak-U.Krzyżanowska 20:51:10
  Zastanawiam się skąd u was tyle złych emocji? czyżbyście nie czerpali tej Wielkiej Siły z tej naszej polskiej Historii, chrześcijańskiej Tradycji? Czyżbyście nie identyfikowali się w tymi wielkimi narodowymi Wartościami? My Polacy wiemy. ze tej naszej Historii zazdroszczą nam inne narody. Amerykanie z tymi swoimi 200-toma latami ich historii, daliby każde pieniędze za takie Tradycje. Niemcy do dzisiaj nie moga przeżyc tego jak ich wielki zakon dostali w d..ę pod Grunwaldem... No coż, moge was jedynie pożałowac.
 • Szanowny Pan Redaktor NE Zbigniew Lipiński
  Ze szczera satysfakcją przyjąłem wiadomość o pełnieniu przez Pana funkcji naczelnego redaktora NE. Wiadomość ta jest dla mnie tym bardziej satysfakcjonująca, iż jest Pan rodem z Wołynia tak mi bliskiego. Urodziłem się we Lwowie, jestem żonaty z lwowianką. To moje rodzinne miasto jest przez nas każdego roku odwiedzane nie tylko "śladami ojców", ale również z posłannictwa dziennikarskiego. Jestem korespondentem światowej prasy polonijnej, o Lwowie i Kresach napisałem wiele. Przyjaźnię się z osobami bliskimi również Panu jak pp. red. Danuta Skalska i jej mąż prez. Jan Skalski.
  Wydałem ostatnio książkę lwowską, proszę podać sposób przesyłki dla Państwa. Mój ojciec był we Lwowie docentem medycyny, asystentem prof. Adama Sołowija na Uniwersytecie Jana Kazimierza. Niestety został zamordowany przez hitlerowców za to, że był Polakiem. Pozdrawiam Pana bardzo serdecznie życząc powodzenia w sprawowaniu funkcji redaktora naczelnego NE. Zasyłam również pozdrowienia od mojej małżonki z jej kancelarii radcy prawnego.
  Pozdrawiam Pana bardzo serdecznie
  Aleksander Szumański - Aleszuma
 • @Marek.Lipski:"Pracowałem w centralach handlu zagranicznego, Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznych, instytucjach Stowarzys
  Po Wołyniu to nie ma lekko.
 • @T-Rex Dziadowa Kłoda 05:31:26
  Chyba dobrze prognozuje na przyszłośc, to w sumie stosunkowo liczne spotkanie na tym blogu Kresowiaków - Ludzi oddanych Polsce, patriotów, którzy tyle przeszli i nie wyparli sie swojej Ojczyzny i swoich Tradycji Chrześciajńskich
 • Jakoś mi to Stowarzyszenie PAX pachnie SB!
  Życiorys ma Pan piękny, Panie Redaktorze, ale czy szczery...koledzy Pan ze Stowarzyszenia PAX świergolą, żeś Pan był niezłym informatorem...no tak handel zagraniczny informacją był wówczas bardzo opłacalny....
  Jutro coś Panu jeszcze dopowiem....tymczasem zapraszam na:
  http://www.gazetaparlamentarna.pl/
 • @Prof.oszołom 12:48:59 PARTIE TO MAFIE- BOJKOT WYBOROW
  Pozostaje jeszcze poparcie bojkotu wyborow.Tylko kto jest zainteresowany sejmem bezpartyjnym i stworzeniem systemu spolecznej kontroli wladzy? Prosze podniesc reke do gory,kto jest przeciw ,kto sie wstrzymal?Oglaszam ze niepolski sejm w glosowaniu z dnia ... odrzocil OBYWATELSKI projekt ustawy o kontroli spolecznej nad wladza.W glosowaniu wzielo udzial 460 poslow,za 460,nikt nie byl przeciw i nikt sie nie wstrzymal.W zwiazku z powyzszym mamy zapewniona kadencje na kolejne sto lat brawaaaaaaa.Niezalezny obserwator zycia politycznego w Polsce Stefan Dembowski za ca prezesa Stowarzyszenia Demokracja USA Nowy Jork stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com
 • Ruch Ludowo Narodowy
  Szanowny Panie Redaktorze, gratuluję objęcia funkcji Naczelnego a także Szefa Ruchu Ludowo Narodowego.
  Mam pytania do tego ostatniego:
  - o ile Pańskie korzenie Narodowe są jasne to jakie są Pańskie przekonania Ludowe
  - jakie są założenia programowe ruchu pod Pańskim kierownictwem dotyczące spraw Ludowych
  - czy można wstąpić do Partii a jeżeli tak to co należy spełnić aby zostać członkiem
  - czy jest strona www RLN
  - gdzie można zapoznać się z działaniami partii
  z poważaniem
  Marek
 • @mr jot 20:39:16
  Jeszcze jedno pytanie:
  - czy w siedzibie partii odbywają się spotkania w których mogą uczestniczyć nie członkowie partii

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930